Mgr. Woorts: ‘Ontmoeting met Dalai Lama was hartelijk en inspirerend’

Zaterdag 10 mei was de Dalai Lama tijdens zijn bezoek aan Nederland te gast in de pastorie van de Jacobuskerk in Den Haag. Hij ontmoette daar minister Timmermans en verschillende religieuze leiders uit Nederland, waaronder mgr. Woorts namens de Nederlandse Bisschoppenconferentie. ‘We hadden een goed gesprek in een hartelijke en ontspannen sfeer’, aldus mgr. Woorts.
‘We zaten bij elkaar als vertegenwoordigers van het Boeddhisme, Jodendom, Katholicisme en Protestantisme om te spreken over de interreligieuze verhoudingen en dialoog, tezamen met minister Timmermans van Buitenlandse Zaken’, zo vertelt mgr. Woorts, hulpbisschop van het aartsbisdom Utrecht en referent voor Kerk en Jodendom.
‘Centraal stond het belang van de geestelijke harmonie en vrede in de wereld; hoe wij daar als godsdiensten aan kunnen bijdragen. Deze vrede begint met elkaar te ontmoeten en te respecteren, vriendschappen op te bouwen en te beseffen dat God alle mensen heeft geschapen en bijeen wil brengen.’
Mgr. Woorts vertelt dat de Dalai Lama af en toe zijn hand beetpakte om te benadrukken hoe blij hij was met deze ontmoeting, die in totaal ongeveer een uur duurde. ‘Deze ontmoeting heeft mij geïnspireerd, in het bijzonder voor mijn taak ten dienste van de interreligieuze dialoog met de Joden in Nederland’, aldus mgr. Woorts na afloop.
Op de foto links mgr. Woorts, naast de Dalai Lama, in het midden gastheer en regiovicarus van Den Haag Ad van der Helm en rechts minister Timmermans. Fotograaf: Fred Hoefsmit