Katholieken en moslims verkennen gedeelde kwesties op snijvlak werk, professionaliteit en religie

Waarom vinden rooms-katholieken en moslims de interreligieuze dialoog belangrijk? Op welke terreinen kunnen rooms-katholieken en moslims samenwerken? Het Islamitisch Platform INS en de Katholieke Contactraad voor Interreligieuze Dialoog kwamen dinsdagavond 10 juni in Rotterdam bijeen om antwoorden te zoeken op deze en meer vragen.
INS put haar inspiratie uit de inzichten van Fethullah Gülen, een vooraanstaand islamitisch geleerde. Vanuit de katholieke Contactraad voor Interreligieuze Dialoog namen deel voorzitter Mgr.Jan van Burgsteden sss., secretaris drs.Berry van Oers, drs. Leo van den Broek en diaken drs.Pier Tolsma.
Samenwerking werd gezien in het gezamenlijk opkomen voor gedeelde waarden zoals respect voor het leven, de positie van het gezin en armoedebestrijding. Daarmee leveren godsdiensten een bijdrage, bezieling, aan de opbouw van de samenleving.
Aan het einde van de bijeenkomst reikte Mgr. van Burgsteden sss., aan de islamitische gesprekspartners een exemplaar uit van Evangelii Gaudium van paus Franciscus. Daarnaast nodigde hij hen uit voor een vervolggesprek over bezieling en samenwerking in het Begijnhof van Amsterdam. De rooms-katholieke deelnemers kregen van de islamitische gastheren een boek over het denken van Fethullah Gülen cadeau.
Deze bijeenkomst was de derde in de serie ‘Religie en professionaliteit’. Het gaat hierbij om ontmoetingen tussen rooms-katholieke en moslimprofessionals. Samen denken ze na over gedeelde kwesties op het snijvlak van werk, professionaliteit en religie. Tijdens de eerste bijeenkomst gingen rooms-katholieke en moslim-huisartsen met elkaar in gesprek. Imams en pastores debatteerden met elkaar tijdens de tweede bijeenkomst. De gesprekken worden gepubliceerd in een brochure.
De landelijke katholieke Contactraad voor Interreligieuze Dialoog (CID) werd in 2004 door de Bisschoppenconferentie opgericht en is een voortzetting van de landelijke stuurgroep voor interreligieuze dialoog die sinds 1976 werkte aan de dialoog van rooms-katholieken met moslims, hindoes en boeddhisten.
Foto:
Mgr.Jan van Burgsteden sss., voorzitter van de landelijke katholieke Contactraad voor Interreligieuze Dialoog, overhandigt Evangelii Gaudium van paus Franciscus aan drs.Alper Alasag, secretaris van het Platform INS.