Kerstprogrammering KRO-NCRV 2025 met kerstnachtmis rechtstreeks uit Rome

In de kersttijd brengt omroep KRO-NCRV een breed aanbod op televisie, radio en online. De kerstnachtmis, de eucharistie op Eerste Kerstdag en het Urbi et Orbi, de zegen van de paus voor stad en wereld, zijn allemaal te zien op NPO2. De kerstnachtmis komt rechtstreeks uit Rome in een viering waarin paus Leo XIV ook een van de in het Jubeljaar 2025 geopende Heilige Deuren zal sluiten.
KRO-NCRV zegt niet alleen de geboorte van Jezus in meerdere programma’s onder de aandacht te willen brengen, maar ook te laten zien welke betekenis deze dagen wereldwijd hebben voor gelovigen en zoekers. “Met deze prachtige programmering laten we zien dat het kerstverhaal veel meer is dan een oude traditie. Het is een bron van hoop, verbinding en zingeving waar mensen van alle leeftijden zich vandaag de dag nog steeds door laten raken“, aldus Reinder van Dijk, producent Levensbeschouwing bij KRO-NCRV.
Hieronder volgt een overzicht van de katholieke programma’s die tijdens de kerstperiode bij KRO-NCRV te zien en te horen zijn. Op de website van KRO-NCRV zijn nog meer programma’s te vinden die speciaal rondom Kerstmis worden uitgezonden.
Kerstnachtmis: woensdag 24 december om 23.00 op NPO 2
De kerstnachtmis komt dit jaar vanuit de Sint‑Pietersbasiliek in Rome. Paus Leo XIV celebreert de eucharistieviering en Stijn Fens verzorgt het commentaar. Tijdens de mis wordt de geboorte van Jezus gevierd en zal de paus een Heilige Deur sluiten.
Pauscast: donderdag 25 december om 06.00 uur via NPO-Luister
In een extra lange editie van de Pauscast blikken Stijn Fens en Antoine Bodar vanuit Rome terug op het voorbije jaar en bespreken ze de eeuwig actuele betekenis van Kerstmis.
Eucharistieviering Eerste Kerstdag donderdag 25 december, 10.45 op NPO 2
De hoogmis komt vanuit de St. Vituskerk in Hilversum. Pastoor Jules Dresmé is de celebrant tijdens deze eucharistieviering.
Urbi et Orbi & Kerst in Rome donderdag 25 december, 12.00 uur op NPO 2
Paus Leo XIV geeft de traditionele zegen Urbi et Orbi vanaf het balkon van de Sint‑Pietersbasiliek. Daarna kijken Antoine Bodar en KRO-NCRV’s Vaticaankenner Stijn Fens terug op het voorbije jaar en bezoeken onder andere een 14e‑eeuwse kapel in Cori die aan Maria is gewijd.
Francis en het Maria‑mysterie – deel 1: donderdag 25 december, 19.00 uur op NPO 2
Ook dit jaar is bij KRO-NCRV met Kerstmis weer een serie met operazangeres Francis van Broekhuizen te zien. Dit keer gaat ze op zoek naar het mysterie Maria. Ze maakt een roadtrip door de Lage landen tot in het zuiden van Europa op zoek naar antwoord op vragen als: Wat is de kracht van Maria? Waarom is ze al eeuwenlang over de hele wereld een begrip, een icoon? Francis verzamelt verhalen over wonderen, hoop, troost en liefde en heeft verrassende muzikale ontmoetingen: met onder anderen het operakoor van Volendam en met de Koningin van het Limburgse levenslied: Beppie Kraft.
Francis en het Maria‑mysterie – deel 2: vrijdag 26 december om 19.00 uur op NPO 2. Vervolg van de roadtrip van Francis van Broekhuizen.
Tussen Hemel en Aarde: zondag 28 december om 09.00 uur op NPO Klassiek
Na vier adventsweken van muzikale soberheid klinken op zondag 28 december weer trompetten en pauken in Tussen Hemel en Aarde. Het kerstgezang van de engelen Gloria in excelsis Deo zal klinken. 28 december is vanouds ook de dag van de Onnozele Kinderen, de dag waarop herdacht wordt dat koning Herodes opdracht gaf alle jongetjes van Bethlehem onder de twee jaar te doden. Tegenwoordig is 28 december een dag waarop ook wordt stil gestaan bij het lijden van sterven van kinderen in oorlogsgebieden.
Kloostercast: elke dag via NPO Luister
In de Kloostercast staan vele bijdragen in het teken van de Advent. Over wachten, hopen, verlangen. En vooral: stil worden. De Kloostercast als dagelijkse mini-retraite in de Adventstijd.
Kaart met kerststallen door heel Nederland
KRO-NCRV maakte ook een uitzending met de titel de Kerststal van Nederland. Onderdeel daarvan is een kaart van Nederland, waarop allerlei kerststallen staan aangegeven die toegankelijk zijn voor publiek. Lees voor meer informatie over deze kaart en het t.v.programma ook dit artikel op vier.nu.
Alle afbeeldingen rkkerk.nl en kaart KRO-NCRV
Tags: Kerstmis, kerststal, Vier.nu Kerstmis









