Nieuws

Rooms-Katholieke Kerk Nederland > Actueel > Tweede Pinksterdag is Open Kerkendag 2025: welkom in deze Plekken van Hoop

Tweede Pinksterdag is Open Kerkendag 2025: welkom in deze Plekken van Hoop

Op Tweede Pinksterdag, maandag 9 juni 2025, wordt de landelijke Open Kerkendag gehouden. Deze vierde editie van de Open Kerkendag staat in het teken van Hoop. Daarmee sluit het initiatief aan bij het Jubeljaar dat de Rooms-Katholieke kerk viert in 2025.

Stichting Open Kerkendag nodigt iedereen uit om als moderne pelgrim, of gewoon als geïnteresseerde, verschillende kerkgebouwen – katholiek, protestants of herbestemd – te bezoeken. Bezoekers kunnen zich laten inspireren door de rijke geschiedenis, nieuwe mensen ontmoeten en hoop vinden in de serene ruimtes van kerken die al eeuwenlang een baken van hoop en plekken van rust en bezinning zijn.

In het hele land zijn op pinkstermaandag kerkgebouwen open voor bezichtiging en gebed. De Nederlandse bisdommen werken daarvoor samen met de Protestantse kerk en met enkele provinciale erfgoedorganisaties. Het is een kans voor (hernieuwde) kennismaking en wil mensen gevoelig maken voor de hoopvolle reden waarvoor het kerkgebouw ten diepste bedoeld is.

Parochies kunnen hun kerk aanmelden voor deelname. Het kerkgebouw wordt dan op een online kaart gezet die meedraait in de campagne van Open Kerkendag. Extra tip: download ook het ‘Brabants Kerkenboekske’ (PDF) waarin (fiets)routes langs kerkgebouwen uitgewerkt staan in verschillende Brabantse steden.

Kijk voor meer informatie op de website Open Kerkendag.

Kijk voor meer plekken en verhalen van hoop ook op bewegingvanhoop.nl.

Tags: , , ,